Ostatnia bitwa - spotkanie z autorem książki i naszym uczniem Olgierdem Adamczakiem

Aktualności

Spotkanie z autorem książki to prawdziwa gratka dla młodego miłośnika czytania. Jeśli jest to jeszcze nasz rówieśnik, wartość jest podwójna – znika dystans, a pytania wykraczają poza przyjęty schemat.

Do takiego spotkania doszło w jednej z kawiarenek w Posnanii, a jej uczestnikami byli członkowie Klubu Miłośników Książek oraz Olgierd Adamczak, autor okazałej (500 stron) powieści fantasy zatytułowanej „Ostatnia bitwa”. Jej pierwszy tom ukazał się w roku 2022, drugi, ukończony, czeka na wydanie. Utwór nawiązuje do nurtu fantastyki średniowiecznej. Osią fabuły jest konflikt wynikający ze zderzenia dwóch światów, ludzi oraz magicznych mieszkańców Wielkiej Puszczy.

Przypomnijmy, Olgierd jest uczniem trzeciej klasy technikum informatycznego w Bolechowie. Pisanie powieści rozpoczął mając 11 lat... Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak przebiegała praca nad jej tworzeniem, jak autor kształtował swój warsztat pisarski i oczywiście, jakie ma plany na przyszłość.

Bonusem spotkania była dedykacja z autografem autora.

Nam powieść się spodobała – ciekawy pomysł na fabułę, bogactwo postaci, szczegółowe opisy i zakończenie, które pozostawia czytelnika w oczekiwaniu na dalszy rozwój wydarzeń.

Zachęcamy wszystkich entuzjastów fantastyki do przeczytania pierwszego tomu serii „Ostatniej bitwy” Olgierda Adamczaka.


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!