Jako pierwsi wdrażamy nowoczesne eLegitymacje

Mamy to! Jesteśmy szkołą, która jako pierwsza (wśród wszystkich szkół zarządzanych przez powiat poznański) wdrożyła system nowoczesnych eLegitymacji z warstwą elektroniczną .

Dzisiaj, Pan Dyrektor Mariusz Palka wręczył pierwszej uczennicy i pierwszemu uczniowi nowe blankiety.

Przygotowania do tego procesu trwały rok: wybór odpowiedniej technologii, zakup urządzeń, wdrożenie procedur i przepisów prawnych.

To kolejny etap cyfryzacji szkoły, która przez ostatnie lata przyśpiesza coraz bardziej.

Nowe legitymacje to:

• Zwiększona trwałość i żywotność (plastikowe karty)
  • Możliwość wgrywania na legitymację wielu dodatkowych funkcji, które ciągle się rozwijają: karty biblioteczne, kody dostępów, bilety miejskie, poufne dane, bilety itp.
  • Szybsza droga przedłużania legitymacji na kolejne lata
  • Mniejsze ryzyko zgubienia
  • Wyróżnik na tle innych uczniów
  • Zwiększona czytelność danych
  • Ochrona przed fałszerstwem

Równocześnie z eLegitymacją, wdrożyliśmy system mLegitymacji tj. legitymacja dostępna na smartfonie. O tej funkcjonalności poinformujemy już za kilka dni.

Nowe legitymacje wydawane są bezpłatnie wszystkim uczniom klas pierwszych - wychowawcy przekażą blankiety jeszcze w tym tygodniu.

Starsze klasy z racji tego, że posiadają już oryginalne legitymacje - nie mogą ze względów prawnych otrzymać drugiego dokumentu.

Dzieje się!