III Konferencja dla Młodzieży Dieta-Trening-Motywacja

Aktualności

To już trzeci raz odbyła się Konferencja Dieta-Trening-Motywacja dla uczniów Zespołu Szkół w Bolechowie, tym razem w postaci warsztatów sportowych i kulinarnych.

Program DTM prowadzony jest przez Zespół Promocji Zdrowia od 2017 roku, aby upowszechniać zdrowy styl życia połączony z aktywnością fizyczną.

 

Konferencje otworzył z właściwym sobie poczuciem humoru Pan Dyrektor Mariusz Palka a dobrej zabawy życzyła wszystkim Pani vice Dyrektor Martyna Papajewska.

W tym roku gościliśmy dwóch profesjonalnych trenerów. Sympatyczny Pan Marcin Armużyński, jako trener personalny i dietetyk podał konkretne przykłady, czego należy unikać w codziennej diecie i pokazał na treningu ćwiczenia na „zdrowy kręgosłup” i dobre samopoczucie zwłaszcza po wielogodzinnym siedzeniu przed komputerem.

Konkurs dla dziewcząt i chłopców „Wyciskaj nie pękaj” okazał się wcale nie taki łatwy, gdyż trzeba było podnieść sztangę 20 kilogramową. Dla zwycięzców czekały puchary.

Pełna energii i zawsze uśmiechnięta Pani Aneta Kaszkowiak poprowadziła trening wzmacniający POUND. Ten energetyczny trening, zainspirowany grą na perkusji, pozwala spalić mnóstwo kalorii, odstresować się i naładować pozytywną energią.

Zaprezentowane ćwiczenia miały przede wszystkim zaangażować wszystkie partie mięśniowe, a połączenie wzmacniania i cardio gwarantowało spalenie mnóstwa kalorii i oczywiście świetną zabawę.

Uczniowie obejrzeli również dwa filmy motywujące do podjęcia wyzwania do zmiany złych nawyków żywieniowych i obecnego stylu życia

Zdrowych przekąsek po treningach nie brakowało. Poza tym szef kuchni Pan Roman Serbiuk przygotował z resztek warzyw zupę i pieczone przysmaki oraz napoje np. z pietruszki. Warsztaty promowały kuchnię ZeroWaste, która staje się coraz bardziej popularna wśród świadomych osób, dla których ważne jest nie tylko zdrowie, ale i chęć dołączenia do tych, co nie marnują żywności.

Na koniec z cyklu „Boskie Ziółka” uczniowie dowiedzieli się, jak przygotować napoje izotoniczne z ziółkami i zapewniamy, niektóre informacje o ziołach mogły zaskoczyć!

Szkolna „Kuchnia Murowana” zachęcała do wypełnienia krzyżówki podsumowującej warsztaty DTM.

            Każdy z uczniów naszej Szkoły może przystąpić do programu Dieta-Trening-Motywacja a także zbadać skład swojego ciała na medycznym analizatorze InBody. Wskaźnik InBody wyliczany jest na podstawie zawartości w organizmie masy mięśni szkieletowych, tkanki tłuszczowej podskórnej i trzewnej oraz zawartości wody w organizmie. I to wszystko za darmo! Naprawdę warto!!!

Zespół Promocji Zdrowia:

Iwona K. Ellert; Izabela Starosta-Byczyńska, Weronika Hańczyk,

Klaudia Janiszewska, Alicja Jaworska Piasecka


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!