Klasa 3 tip razem z wychowawcą wróciła z trzydniowej wycieczki do Sopotu i Gdańska

Aktualności

25 maja klasa 3 tip  razem z wychowawcą wróciła z trzydniowej wycieczki do Sopotu i Gdańska.

Nasza podróż rozpoczęła się z przygodami – pociąg miał spore opóźnienie i na miejsce dotarliśmy 1,5 h po planowanym czasie.

Na szczęście potem wszystko przebiegało pomyślnie.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Sopot. Oczywiście najpierw wypadało odbyć spacer tzw. Monciakiem, czyli  ul. im. Bohaterów Monte Cassino. To zdecydowanie najlepiej rozpoznawana ulica w całym Trójmieście, na której ,,dzieje się” dużo.

Molo w Sopocie ominęliśmy, ponieważ za wejście niestety należało sporo zapłacić. W sumie szkoda, bo to najdłuższe molo w Europie i podobno spacer na molo ma niezwykłe walory zdrowotne.

Kolejnego dnia odbyliśmy wycieczkę do Gdańska. Tu podziwialiśmy ulicę Długą, słynną Fontannę Neptuna, Dwór Artusa i spacerowaliśmy wzdłuż Motławy.

Największe jednak wrażenie wywarła na nas wizyta w  Muzeum II Wojny Światowej. Tutaj obejrzeliśmy wstrząsające filmy dokumentalne, pamiątki więźniów obozów koncentracyjnych i spacerowaliśmy uliczką przedwojennego miasta. Była to dla nas niezapomniana lekcja historii. Dotarliśmy również pod słynną bramę Stoczni Gdańskiej.

Zwieńczeniem naszej wycieczki  była wizyta w sopockim aquaparku.

Udało nam się znaleźć czas na wszystko: edukację, odpoczynek i dobrą zabawę.


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!