Klasa Patronacka firmy Solaris

Oferta Szkoły | Technikum

CELE KSZTAŁCENIA

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie mechatronik powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• montowania urządzeń i systemów mechatronicznych;
  • wykonywania rozruchu urządzeń i systemów mechatronicznych;
  • wykonywania konserwacji urządzeń i systemów mechatronicznych.

JAK KSZTAŁCIMY

• zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących realizowane są w wymiarze 2 dni w tygodniu w naszej szkole;
  • pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, wiedza teoretyczna dotycząca zawodu realizowana jest w wymiarze 1 dnia w tygodniu w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu;
  • uczniowie Klasy Patronackiej pod okiem specjalistów, odbywają praktyczną naukę zawodu w wymiarze 2 dni w tygodniu w firmie Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. w Bolechowie – Osiedlu.

OPIS ZAWODU

• montuje, naprawia i konserwuje urządzenia mechatroniczne w zakresie podstawowym zgodnie z dokumentacją techniczną,
  • posługuje się specjalistycznym sprzętem i aparaturą kontrolno-pomiarową.

NAJWAŻNIEJSZE PRZEDMIOTY ZAWODOWE

• elektrotechnika i elektronika,
  • pneumatyka i hydraulika,
  • technologie i konstrukcje mechaniczne,
  • urządzenia i systemy mechatroniczne.

EGZAMINY

Branżowa Szkoła I Stopnia przygotowuje do egzaminu zawodowego:

• ELM.03 Montaż, uruchamianie i konserwacja urządzeń i systemów mechatronicznych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

• w zakładach produkcyjnych i naprawczych urządzeń i systemów mechatronicznych,
  • w zakładach wykorzystujących systemy mechatroniczne jako: operator, monter, konserwator, pracownik działu utrzymania ruchu itp.

MOŻLIWOŚCI DALSZEJ NAUKI

• 2 letnia Branżowa Szkoła II Stopnia (uzyskanie wykształcenia średniego branżowego),
  • Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych,
  • Absolwent BSIS, który otrzymał certyfikat dla kwalifikacji ELM.03, może uzyskać dyplom zawodowy w zawodzie technik mechatronik po potwierdzeniu kwalifikacji ELM.06 Eksploatacja i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych oraz uzyskaniu wykształcenia średniego lub średniego branżowego.