Rajzuj wiara do rogala!

Słonecznie, edukacyjnie i smacznie- tak można powiedzieć o wyciecze do Poznania klas drugich Branżowej Szkoły I Stopnia. Zamiast siedzieć w ławkach szkolnych, zwiedzaliśmy poznański Ostrów Tumski, Katedrę Poznańską i jej podziemia, Stary Rynek, Farę. Wydaje się, że wszystko znane, a jednak Pani przewodnik zaskoczyła nas niejedną anegdotką dotyczącą grodu nad Wartą. Nie zaskoczyły nas natomiast Pyrka i Tyrka- ratuszowe koziołki, które bodły się jak zwykle w samo południe.
Wizyta w Rogalowym Muzeum Poznania, to nie tylko przeżycie smakowe, ale i pełna humoru opowieść o świętym Marcinie godana po poznańsku.
Nasi uczniowi, pod czujnym okiem Starszego Rogalowego Mistrza, przygotowali Świętomarcińskiego Rogala, za co wszystkie szczuny i mele (dla niewtajemniczonych- chłopcy i dziewczyny) otrzymali Certyfikat Rogalowego Czeladnika.

Wycieczka była sponsorowana przez Starostwo Powiatowe w ramach projektu Integracja uczniów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za humor, młodzieńczą radość i otwartość umysłów.

Małgorzata Krzysztoń (pani szefowa)

Violetta Pawlak