WOLONTARIAT

Aktualności

Chociaż rok 2020 doświadcza nas tak mocno, to jednak Społeczność Zespołu Szkół w Bolechowie tradycyjnie, w przedświątecznym zgiełku nie zapomniała o tych, którzy zwłaszcza w tym okresie potrzebują wsparcia.

Dzięki niebywałemu zaangażowaniu i szczodrości oraz wielkiemu sercu naszej społeczności szkolnej  udało się i tym razem pomóc szczególnie potrzebującym.

Po pierwsze (ale to już wiecie) przygotowaliśmy świąteczne prezenty dla podopiecznych Drużyny Szpiku.

Po drugie (to też już wiecie) udało się wesprzeć wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej w Owińskach. Od wielu lat nasza szkoła wspierała Warsztat Terapii Zajęciowej w Owińskach. Co roku gościliśmy w naszych murach podopiecznych Warsztatu, którzy organizowali dla nas świąteczny kiermasz, a my przygotowywaliśmy kawiarenkę,  a dochód ze sprzedaży ciast przeznaczaliśmy na zakup materiałów potrzebnych do zajęć w WTZ.  Niestety czas pandemii uniemożliwił takie spotkanie. Jednak klasa 1bso, razem z wychowawcą  Prof. Anną Stefańską, postanowiła wesprzeć wychowanków Warsztatu w inny sposób – organizując świąteczną paczkę słodyczy.  

Wreszcie  po trzecie (o czym nie wiecie) dzięki zaangażowaniu Gabrysi Dolskiej (1awpm), jej mamy, Pani Małgorzaty Dolskiej oraz hojności rodziców i uczniów SP w Kicinie udało się przygotować świąteczny upominek dla, zmagającej się z chorobą, naszej absolwentki oraz prezenty dla czworga rodzeństwa z Domu Dziecka (dzieci w ubiegłym roku straciły mamę, jedyną bliską im osobę).

Jeszcze raz, w imieniu wolontariuszy naszej szkoły i opiekunów Szkolnego Wolontariatu, dziękuję za Wasze zaangażowanie, wrażliwość, energię, że potraficie znaleźć czas na bezinteresowną pomoc dla drugiego człowieka.

 

md


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!