Podaruj wiersz

Biblioteka | Aktualności

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił. Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla naszej akcji, którą włączamy się w działania Fundacji Zbigniewa Herberta.

Odręcznie przepisz wybrany przez siebie wiersz i podaruj go komuś, o kim myślisz, że może to być dla niego ważne.  

Przed Tobą cztery  kroki...
1. Sięgnij po zbiór wierszy. Nie musi to być poezja Zbigniewa Herberta!
2. Wybierz jeden z nich
3. Odręczne przepisz wybrany wiersz
4. Podaruj go komuś

Możemy przepisywać  wiersze na okolicznościowych kartach papeterii  jak również innych  dostępnych papierach.
Organizatorzy (Fundacja im. Zbigniewa Herberta i Biblioteka Narodowa) przygotowali specjalną kartę papeterii, na której można wiersze przepisywać. Karty do wydruku: http://teatrnn.pl/files/websites/podaruj-wiersz/podaruj%20wiersz%20-%20papeteria%202020.pdf Można to zrobić też drogą elektroniczną.
Osoby, które chciałyby wziąć udział w akcji, ale obawiają się korzystania z papierowych kart papeterii ze względu na  zagrożenie koronawirusem, mogą podarować wiersz drogą elektroniczną, w formie „cyfrowego dyptyku” składającego się ze zdjęcia przepisanego wiersza oraz pliku audio z odczytem utworu. Fotografię i nagranie można w łatwy sposób wykonać za pomocą większości telefonów komórkowych.
Uczestników akcji zachęcamy, by osób, którym podarują wiersz, poszukali nie tylko w swoim najbliższym otoczeniu. Odpowiednio przygotowane podarowanie wierszy drogą elektroniczną umożliwi m.in. obdarowanie nimi podopiecznych placówek o zaostrzonym rygorze sanitarnym, co wydaje nam się szczególnie dziś potrzebne i cenne.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do dzielenia się z nimi zdjęciami i filmikami pokazującymi udział w akcji i jej efekty. Będą one umieszczane na profilu Fundacji im. Zbigniewa Herberta na Facebooku.

Więcej informacji na temat tej akcji można znaleźć na stronie podarujwiersz.pl

 

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!