Renata Kowalew - medalistka XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Aktualności

XI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

„Nic cztery razy się nie zdarzy…stało się …”

Uczniowie technikum branży spedycyjno-logistycznej  od 2009 roku uczestniczą  w rywalizacji w ramach ogólnopolskiej olimpiady. W dotychczasowej 10 letniej historii startów możemy pochwalić się uczestnikami etapu okręgowego a także  finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  W VIII edycji 2015/2016, w której uczestniczyło ponad 7000 uczniów,  w szczęśliwej finałowej „50” znalazł się Darek Kutzner z klasy 4 tl. Tak też się stało w kolejnej IX edycji 2016/2017, w której brało udział  7806 uczniów kształcących się w zawodach technik logistyk i technik spedytor. Do złotej „60” zakwalifikował się Adrian Miądowicz  z klasy 4 til.  W X jubileuszowej edycji olimpiady logistycznej 2017/2018 zadeklarowało udział  8745 uczniów z 284 szkół  z całej Polski. Okazało się, że i tym razem szczęście nam dopisało. Do kolejnego finału, do grona 62 uczestników, zakwalifikowała się Magdalena Chruścicka z 4 til.

W XI historycznej edycji olimpiady logistycznej 2018/2019 zadeklarowało udział  8223 uczniów  z 314 szkół z całej Polski. Nie zabrakło i tym razem naszych reprezentantów. Warto nadmienić, że nasza społeczność logistyczna bierze udział w tych zmaganiach od II edycji, tj. od 2009 roku. Był to nasz już 10 udział, w tej niepowtarzalnej dla „braci logistycznej” imprezie. Po eliminacjach szkolnych i okręgowych okazało się, ze mamy wydarzenie,  jakiego w historii naszej szkoły jeszcze nie było.

Po raz kolejny, czwarty już,  rok po roku mamy nie tylko finalistkę ogólnopolskiej olimpiady, ale  także laureata tych zmagań. Nasza uczennica z klasy maturalnej - Renata Kowalew - zajęła 3 medalowe miejsce na podium.

Finał odbył się 1 marca 2019 roku w siedzibie WSL  w Poznaniu. Wyniki zostały ogłoszone 12 kwietnia 2019 roku  na uroczystej Gali w siedzibie WSL  w Poznaniu. Podczas wręczania nagród, życzyliśmy naszej finalistce jak najwyższego miejsca  i satysfakcji z udziału w tej niezapomnianej przygodzie.

Dziękujemy naszej medalowej laureatce za osiągnięcia oraz za wzorowe reprezentowanie  szkoły na arenie ogólnopolskiej i przyczynianie się do wzrostu jakości pracy naszej szkoły.

Dzięki takim sukcesom nasze technikum uzyskało w tym roku tytuł srebrnego technium  - najlepsze technikum w Polsce – srebrną tarczę, którą można podziwiać w obu budynkach szkoły.

Adam Łachacz

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!