KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Biblioteka | Aktualności

Czytać każdy może, a nawet powinien, ale sztuką jest tak  czytać, by słuchającym zaparło dech w piersiach. Dzielili  radość  lub smutek  bohaterów literackich.

Scenę rozstania Laury i Cezarego z Przedwiośnia Stefana Żeromskiego odczytała Joasia Budych, która wzbudziła w słuchaczach głębokie emocje. 

Jury w składzie:

  • pani Dioniza Boch
  • pani Małgorzata Janikowska Bromberek
  • pani Anna Płonka

 za tę interpretację przyznały I nagrodę.


II nagroda została wręczona Pawłowi Stockiemu, który w mistrzowski sposób odtworzył przemowę Podkomorzego z Pana Tadeusza. Daniel Kozłowski zdobył III miejsce za odczytanie fragmentu powieści Agathy Christie Morderstwo w  Boże Narodzenie.


Z tekstem Granicy Zofii Nałkowskiej zmierzyła się Magda Woźniak i za interpretację fragmentu tejże powieści uzyskała wyróżnienie. Pozostałym uczestnikom konkursu Pięknego Czytania- Zuzannie Grzechowiak, Dagmarze Głuszek, Karolinie Witkowskiej, Klaudii Ludzkowskiej, Bartkowi Kwiatkowskiemu, Dawidowi Loręckiemu, Jakubowi Urbanowiczowi, Radosławowi Falińskiemu panie jurorki wręczyły słodkie upominki, uznając, że wszyscy czytali co najmniej doskonale.


Wszystkim dziękujemy!
Szanownemu Jury za zaangażowanie i ocenę, a nie była ona łatwa, bo każdy zabłysnął blaskiem słowa, Czytającym za dostarczenie nam chwil wzruszenia, Paniom bibliotekarkom za udostępnienie czytelni w Bibliotece Publicznej i pomoc w realizacji konkursu. Dziękujemy również  niezawodnej Radzie Rodziców za finansowe wsparcie  konkursu.

Pani Dioniza Boch- Dobry Duch tego konkursu, podkreśliła, jak ważne jest to, aby młodzież czytała, bo książka to nie nuda, ale sposób na poznanie świata i siebie.

Violetta Pawlak

Grażyna Zawal


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!