Dzień Edukacji Narodowej - Bolechowo

10 października 2019 roku w Zespole Szkół w Bolechowie odbyła się uroczysta Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Aby uświetnić obchody tego wyjątkowego święta uczniowie postanowili na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać i wręczyć  nauczycielom prestiżowe nagrody – „Złote Belfry 2019”.

I tak:

Tytuł „Super Jedyny” otrzymał: Profesor Robert Kędziora. W tej kategorii nominowani byli również: Profesor Joanna Kuźniewska oraz Profesor Agata Maszkowska.

W kolejnej kategorii nominowani byli: Prof. Robert Kędziora, Prof. Joanna Kuźniewska, Prof. Tomasz Metler, a tytuł „Szwajcarski Zegarek” trafił do Prof. Joanny Kuźniewskiej.

W kategorii „Wielki Sprinter” nominacje otrzymali: Prof. Robert Kędziora, Prof. Tomasz Metler, Prof. Grzegorz Śliwiński. A Wielkim Sprinterem został Prof. Grzegorz Śliwiński.

Tytuł „Zaklinacz Uczniowskich Umysłów” otrzymał Profesor Patryk Szablewski, wyprzedzając liczbą głosów Profesora Dawida Łasińskiego i Profesora Bogusława Żywuckiego.

W kategorii „Zabójcze Spojrzenie” nominowani zostali: Profesor Robert Kędziora, Profesor Joanna Zimniak i Adam Łachacz, a zaszczytny tytuł otrzymała Profesor Joanna Zimniak.

Młodzież doceniła również tych nauczycieli, którzy są z nami od niedawna. W  kategorii „Debiut Roku” nominacje otrzymali: Profesor Joanna Nowak, Profesor Renata Rudna  i Profesor Patryk Szablewski,  ale tytuł  trafił do  Profesor Renaty Rudnej.

Forever Young – to osoba , którą najlepiej charakteryzują słowa:

Bądź zawsze młodym, tylko młodym

Bo to jest życia złota nić

Nie trzeba forsy, ni nawet urody

Lecz tylko jedno, zawsze młodym być

W tej kategorii nominacje otrzymali Prof. Tomasz Metler, Prof. Adam Łachacz, Prof. Bogusław Żywucki. A tytuł „Forever Young” trafił do Prof. Adama Łachacza i Prof. Bogusława Żywuckiego.

W kategorii „Anielskie Dusze” Złote Belfry otrzymały: Prof. Joanna Nowak i Prof. Katarzyna Łowigus.

Uczniowie docenili również Tych, którzy doskonale wiedzą, co w modzie piszczy.

Tytuł „Top Model” otrzymali: Prof. Mariusz Palka i Prof. Maria Jarzyńska.

Kolejna kategoria – dotyczyła nauczycieli obdarowanych nietuzinkowym talentem, którzy swoim niebanalnym poczuciem humoru potrafią nie tylko wzbudzić powszechną wesołość, ale też zakończyć wszelkie zbędne dyskusje. Nominacje w tej kategorii otrzymali: Prof. Robert Kędziora, Prof. Sławomir Radzimski, Prof. Anna Stefańska. A tytuł „Mistrz Zjadliwego Humoru” trafił do Profesora Sławomira Radzimskiego.

W kategorii „Królowa Uśmiechu”  nominacje otrzymały Prof. Monika Dziurla, Prof. Joanna Nowak, Prof. Katarzyna Łowigus. A najbardziej uśmiechniętym belfrem została Prof. Monika Dziurla.

Nie zapomnieliśmy również o nauczycielach, których wrodzoną cechą jest żelazna konsekwencja. Oni nigdy nie zmieniają zdania, są nieprzekupni, a o przełożeniu sprawdzianu to już na pewno można zapomnieć. W tej kategorii nominowani byli Prof. Robert Kędziora, Prof. Agata Maszkowska, Prof. Tomasz Metler. A tytuł „Stalowy Gigant” otrzymał Prof. Tomasz Metler.

I wreszcie ostatnia kategoria best of the best – w tej kategorii nominacje otrzymali: Prof. Dawid Łasiński, Prof. Patryk Szablewski, Prof. Monika Dziurla,

A tytuł „Super Belfer 2019” otrzymał Profesor Dawid Łasiński.

Na koniec przyznano specjalne, Belfry:

Tytuł „Królowej Moli Książkowych” trafił do Prof. Jolanty Czerniawskiej.

Tytuł „Perfekcyjne Panie Szkoły” otrzymały: Pani Eurydyka Dopierała i Pani Marzena Wyrzykiewicz.

Zaszczytny tytuł „Szkolnej Wyroczni” otrzymała niezastąpiona i niezawodna Pani Marzena Ratajczak.

I na koniec przyznano Honorowego Belfra dla Pani Dyrektor Beaty Stramy.

Na koniec uroczystości głos zabrała również Dyrektor Szkoły, Beata Strama.

W imieniu SU życzenia wytrwałości i  wspaniałych osiągnięć złożył społeczności szkolnej Radosław Matoga.

Uczniowie podziękowali nauczycielom, wręczając im czekoladki ufundowane przez SU.

Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki dla uczniów dzięki wsparciu RR.

Galę mistrzowsko poprowadzili: Maja Cichosz (1TLP) i Filip Sklepik (1TIP).

Kubki - „oscarowe statuetki”  (autorstwa Marceliny Felerskiej, uczennicy klasy 3B) - wręczali nauczycielom: Oliwier Owczarzak (1TIP) i Jakub Linkner (1TLP).

Uroczystość uświetniły swoimi wspaniałymi wokalnymi występami: Julia Sommerfeld (1bp) oraz Jagoda Frątczak (1bg) i Anna Sznajder (1bg).

O obsługę techniczną zadbali: Mateusz Gajewski (3TI),Wojciech Piotrzkowski (3TI), Bartosz Broda (1TIP), Jakub Zakens (1TIP), Kamil Mizgier (1TIP).

O profesjonalną oprawę fotograficzną uroczystości zadbał: Wojciech Piotrzkowski, uczeń klasy 3TI.

Uroczystość przygotowały klasy: 1TIP, 1TLP i 3TII pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Joanny Zimniak, Pani Sylwii Borys i Pani Moniki Dziurli.

Wszystkim nagrodzonym i nienagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.

A całej społeczności szkolnej, bez wyjątku, życzymy samych sukcesów i czerpania przyjemności ze swojej pracy i nauki.

JZ, SB i MD