XVII Konkurs Językowy

15 lutego 2019 roku odbył się w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego  XVII Konkurs Językowy. W konkursie wzięli udział uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Wzorem ostatnich lat przyjechali do nas uczniowie 6 szkół z Bolechowa, Czerwonaka, Koziegłów, Murowanej Gośliny i Skoków.

W pierwszej części Konkursu uczniowie rozwiązywali pisemny test z zadaniami leksykalno-gramatycznymi z języka angielskiego lub języka niemieckiego. Do finału przeszło po trzech uczestników z grupy języka angielskiego i  języka niemieckiego.

Do zmagań finałowych przystąpili najpierw uczniowie z grupy języka angielskiego                                 i odpowiadali na pytania dotyczące Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Następnie na pytania sprawdzające wiedzę o Niemczech odpowiadali uczniowie z grupy języka niemieckiego.

Po pasjonującej walce finaliści zdobyli następujące miejsca:

Język angielski

I miejsce Agata Józefczak  Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Koziegłowach

II miejsce Karolina Krąkowska Oddział Gimnazjalny Szkoły Podstawowej w Murowanej Goślinie

III miejsce Zofia Nowak Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie

Język niemiecki