Walentynki w naszej szkole

14 lutego minęły Walentynki! To świetna okazja do  zakochania się w czytaniu, bo książka to  naprawdę świetny przyjaciel.

Z okazji  tegoż święta  w bibliotece szkolnej została zorganizowana „Randka w ciemno ... z książką!” Na chętnych  czekały tajemnicze, owinięte w szary papier pozycje książkowe.
W ten sposób chcieliśmy  zachęcić do poszukiwań literackich i wyjścia poza swoje czytelnicze przyzwyczajenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział  w tej czytelniczej  randce i zapraszamy     do częstych odwiedzin szkolnej biblioteki.

KONKURS CZYTELNICZY

„Żeby coś się zdarzyło
Żeby mogło się zdarzyć
I zjawiła się miłość
Trzeba marzyć
Zamiast dmuchać na zimne
Na gorącym się sparzyć
Z deszczu pobiec pod rynnę
Trzeba marzyć”

Kto jest autorem   powyższego fragmentu, w jakich utworach  występują  podane  pary  literackie, jaki to tytuł.  Takie oraz  wiele innych pytań czekało na uczestników  konkursu czytelniczego, który  miał miejsce  13 lutego w naszej bibliotece.

Wszyscy  uczestnicy, którzy zmierzyli się z przygotowanymi  zadaniami  otrzymali   słodkie upominki, a  w ręce zwyciężczyni konkursu -Joanny Budych  z klasy 4Tżh trafił śliczny, walentynkowy pluszak.

Gratulujemy!!!!

Samorząd Uczniowski zorganizował plebiscyt na Najmilszą i Najmilszego.

Najmilszą została wybrana Paulina Sobkowiak z klasy I tż
Najmilszym Bartek Kwiatkowski z klasy IV tż

Gratulujemy!!!!

Nagrodę za najpiękniejszą kartkę walentynkową wręczyła pani dyrektor Małgorzata Krzysztoń  klasie III Az.

Gratulujemy!!!!

Była jeszcze poczta walentynkowa, wszyscy uczniowie (i nie tylko) mogli wrzucać do niej listy i kartki z życzeniami do wybranych przez siebie osób ze szkoły.

Dziękujemy  niezawodnej  Radzie Rodziców za sfinansowanie  nagród.

Biblioteka Szkolna