XVI PREZENTACJE POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

XVI PREZENTACJE POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie

Bolechowskie Prezentacje na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych powiatu poznańskiego. Z roku na rok lista uczniów chętnych do wzięcia w nich  udziału powiększa się. Dzięki zaangażowaniu wielu nauczycieli  poziom konkursu i jego ranga stale rosną.

Tegoroczne Prezentacje odbyły się już po raz 16.  To sprawdzona już forma popularyzowania poezji obcojęzycznej oraz prezentowania uczniowskich talentów.

W tym roku na zaproszenie Organizatorów konkursu odpowiedziało  23. uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych  powiatu poznańskiego, obornickiego i wągrowieckiego.

Ich występy oceniało Jury w składzie:

• mgr Jolanta Popiołkiewicz
  • mgr  Agnieszka Ostrowska
  • dr Miłosz Woźniak

Poziom zaprezentowany przez uczestników konkursu był wysoki. Niektórzy recytatorzy wykazali się nieprzeciętnymi umiejętnościami aktorskimi.

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody, które ufundowała Rada Rodziców. Kolejny raz w historii Prezentacji jury uhonorowało jego uczestnika wyróżnieniem. W tym roku uzyskał je Kacper Hodczak, uczeń Szkoły Podstawowej w Białężynie. Uczestnicy 16. Prezentacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.

W przerwie między występami zaproszeni goście mogli skosztować wypieków gospodarzy w zaaranżowanych  kawiarenkach.

Wyniki 16. edycji Prezentacji przedstawiają się następująco:

w kategorii języka angielskiego:

• 1 miejsce – Aleksandra ZIÓŁKOWSKA - Liceum Ogólnokształcące w Obornikach
  • 2 miejsce – Anna BĄK - ZS nr 1 Swarzędz
  • 3 miejsce – Fabian  POLUS - ZS im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie

w kategorii języka niemieckiego:

• 1 miejsce – Kinga ŚCIEPURA - Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie
  • 2 miejsce – Sandra PASTERNAK - Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie
  • 3 miejsce – Wiktoria SIKORSKA - Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie

w kategorii języka rosyjskiego:

• 1 miejsce – Klaudia  PRZYKUCKA - SP im. Adama Mickiewicza w Skokach
  • 2 miejsce – Inez  SIKORA - SP im. Adama Mickiewicza w Skokach
  • 3 miejsce – Natalia LICHOTA - ZS im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom konkursu życzymy sukcesów   w kolejnej jego edycji. Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do recytatorskich zmagań. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w gościnnych murach naszej szkoły.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczniom oraz ich Rodzicom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Jolanta Czerniawska

Ewa Pomin