Mokradełko

21 września 2018 r. młodzież ZS w Bolechowie zawitała w progach Teatru Nowego w Poznaniu i miała wielką przyjemność obejrzeć wspaniały spektakl w reżyserii Mikołaja Grabowskiego pt.: „Mokradełko”.

Bohaterką „Mokradełka” jest dorosła  kobieta (Edyta Łukaszewska). Ma męża, córkę i opublikowała właśnie książkę, w której wyjawia tragiczne przeżycia swojego dzieciństwa. Po publikacji książki odwiedza razem z reporterką rodzinne Mokradełko, by dociec prawdy. Dziennikarka spotyka się z mężem ofiary, teściową, siostrą, bratową, sąsiadką i matką. Niestety, prawda nie jest taka oczywista, a niektórzy wolą wypierać niewygodne fakty z życia. To proste: jeśli się o czymś nie mówi, to tego nie było i nie ma. Wszystko jest zamiatane pod dywan.

„Mokradełko” to spektakl poruszający trudne tematy, wzbudzający wiele  emocji i stawiający widza przed ważnym wyborem: „czy do telewizji zakładać ciemne okulary?”