WARSZTATY EUROWEEK MIĘDZYGÓRZE 2018

W dniach 12-16 września 2018 roku sześcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Bolechowie pod opieką prof. Katarzyny Łowigus wyjechała w góry w ramach projektu  EuroWeek - Szkoła Liderów współfinansowanego przez Unię Europejską. Był to obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom rozwinąć najbardziej obecnie cenione umiejętności społeczne, m.in. przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole przy jednoczesnej komunikacji w języku angielskim z wolontariuszami z całego świata. Zajęcia, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, były wspaniałą okazją do doskonalenia znajomości języka angielskiego, ale również świetnie się podczas nich bawiliśmy.

„Wracamy zadowoleni, gotowi na następny EuroWeek”.

Przez  4 dni nauczyliśmy się wiele, staliśmy się pewniejsi siebie i poznaliśmy wyjątkowych ludzi. Wolontariusze zadbali naszą integrację. Pokazali nam kraje, z których pochodzą i opowiedzieli o nich w taki sposób, że każdy jeden chcielibyśmy odwiedzić: Indie, Dominikanę, Filipiny, Indonezję, Meksyk, Wietnam, Pakistan, Turcję.

Wstawaliśmy wcześnie rano, a dzień kończyliśmy późnymi wieczorami. Były to jednak dni pełne intensywnych i niesamowicie pozytywnych zajęć. Nagrywaliśmy filmy, reklamy, tańczyliśmy i śpiewaliśmy, przygotowywaliśmy także show taneczno - kulturowe. Pracowaliśmy wszyscy razem, a wyniki mówiły same za siebie. Okazaliśmy się niezłymi profesjonalistami!

Projekt zakończyła wzruszająca ceremonia, podczas której wręczono każdemu z nas certyfikaty uczestnictwa, przygotowano nas na przyszłość i wypełniono nadzieją na szybki powrót.

Ogromne podziękowania należą się cudownym wolontariuszom, którzy odsłonili przed nami cząstkę siebie i stali się naszymi przyjaciółmi oraz oczywiście Profesor Katarzynie Łowigus – za cierpliwość i serdeczny uśmiech każdego dnia!

See you soon Euroweek, we’ll come back!