Bioróżnorodność i biogeografia w drugiej odsłonie

Jak zapowiadaliśmy, 5 czerwca wyruszyliśmy na drugą część zajęć terenowych z biologii i geografii. Silna grupa uczniów z obu budynków naszego Zespołu, uczestniczyła w zajęciach wyjazdowych na terenie poznańskiego zoo. Dzień był piękny, fauna grzeczna, a flora bogata, więc z przyjemnością rozwiazywaliśmy pakiety zadań przygotowanych przez Weronikę Hańczyk (geografia) i Annę Stefańską (biologia). W okolicznościach konkursowych- walka była zacięta. Wyniki już są, ogłosimy je podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Tego, czego się nauczyliśmy wspólnie - nie oddamy, nagrody wręczymy z przyjemnością.

Klasie 2b LO było mało, więc kolejnego dnia chciała poznać też wnętrze ptaków... A to zajęcia z anatomii i fizjologii ptaków, które odbyliśmy już w sali lekcyjnej z takim samym entuzjazmem - wszak uczyć się można w różnych warunkach. A takie oferuje nasza Dyrekcja i Szkoła, za co dziękujemy!

Dziękuję za tegoroczne działania w terenie, czekam na kolejne w roku szkolnym 2018-2019. Pani Hańczyk dziękuję za wsparcie geograficzne. W tej edycji wzięło udział łącznie 26 dobrze zapowiadających się badaczy przyrody.

Organizatorka zajęć

Anna Stefańska