DEN i Narodowe Czytanie

W  dniu 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W podziękowaniu za pracę, nauczyciele otrzymali od nas kwiaty i szczery uśmiech. Tegoż dnia, po raz kolejny, wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Nasi wspaniali nauczyciele oraz uczniowie klas technikum czytali sceny z Kordiana Juliusza Słowackiego.  Podczas przedstawienia, każdy z uczestników utożsamiał się z postacią, którą miał okazję odegrać. Czuliśmy się jak aktorzy na scenie, bo kostiumy, w których występowaliśmy były wypożyczone z teatru. Publiczność  biła  brawa i wypowiadała  słowa uznania, bo tekstu dramatu Słowackiego lekko się nie czyta. Po takiej dawce romantycznej literatury trudno wrócić do szkolnej rzeczywistości.