MISTRZOSTWA POWIATU POZNAŃSKIEGO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniach 21 i 22 lutego 2019 roku odbyły się kolejne Finały Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych, których organizatorem  był Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Miejscem zmagań młodych zawodników była  hala widowiskowo-sportowa przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie. Do rozgrywek przystąpiły najlepsze zespoły szkół powiatowych z: Swarzędza, Kórnika, Bolechowa, Rokietnicy, Puszczykowa i Tarnowa Podgórnego.

Pierwszego dnia konkurowały ze sobą dziewczęta. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach.

Wyniki:

I miejsce: ZS w Rokietnicy

II miejsce: ZS w Bolechowie

III miejsce:  ZS nr 1 w Swarzędzu

IV miejsce: LO w Tarnowie Podgórnym

VI miejsce:  ZS w Kórniku.

Drugiego dnia zawody rozgrywali chłopcy. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym, a uczestnicy reprezentowali wysoki poziom gry.

Wyniki:

I miejsce: ZS w Bolechowie

II miejsce: LO w Puszczykowie

III miejsce: ZS w Kórniku

IV miejsce: ZS w Rokietnicy

V miejsce:  ZS nr 1 w Swarzędzu

Gratulujemy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale i dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo puchar dla szkoły. Najlepszym graczom natomiast wręczono nagrody MVP.

Za organizację i oprawę zawodów odpowiedzialni byli wybrani uczniowie klas 1 i 2 tż oraz 3az.

Sprawna organizacja zawodów to zasługa Dyrekcji Szkoły i Rady Rodziców, co docenili również uczestnicy turnieju.

Jarosław Schraube