Informatycy na Arenie Zawodów

Dla kogo jest informatyka? Czego można nauczyć się w klasach informatycznych? Jak złożyć własny komputer? I kto znał odpowiedzi na te wszystkie pytania?

Oczywiście nie kto inny jak Uczniowie klas informatycznych wraz z nauczycielem Patrykiem Szablewskim, którzy reprezentowali wyspę Nowych Technologii na tegorocznej Arenie Zawodów.

Arena zawodów pozwala młodym osobom na zapoznanie się ze wszystkimi zawodami, których można uczyć się po ukończeniu gimnazjum lub ósmej klasy szkoły podstawowej.

Przedstawicielom naszej szkoły powierzono zadanie reprezentowania kierunku Technik Informatyk. Zabraliśmy wszystkie możliwe sprzęty, ruszyliśmy w drogę do Poznania i pokazywaliśmy przybyłym Uczniom wiele praktycznych zadań:

• składanie własnego komputera
  • rozpoznawanie podzespołów komputera
  • odróżnianie parametrów
  • montaż przewodów komunikacyjnych
  • naprawa komputera
  • testowanie sprzętu

Przedstawiciele naszej szkoły w składzie: Mateusz Gajewski, Klaudiusz Krenz, Szymon Borowiak, Krystian Klupa i Patryk Szablewski odpowiadali uczestnikom na szereg pytań mających rozwiać wszelkie wątpliwości, dylematy i stereotypy na temat nauki w zawodzie Technik Informatyk.

Dziękuję naszym Uczniom za ogromne i pełne pozytywnych emocji zaangażowanie w to wydarzenie.

Patryk Szablewski