Pożegnanie klas maturalnych

„Sapere aude” („Odważ się być mądrym”) - słowa te stanowiły motto gali pożegnania maturzystów Zespołu Szkół w Bolechowie,  która odbyła się  27 kwietnia 2018r. Na tej szczególnej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: Radny Powiatu Poznańskiego Pan Stanisław Woźniak, Pani Dorota Brajewska reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu pułkownik doktor Jerzy Licki,

Inspektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Poznaniu Pan Tadeusz Pasek, major Andrzej Nieradko Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Poznaniu, przedstawiciel Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu Pan Zbigniew Reczek, przewodniczący Rady Rodziców – Pan Dariusz Sobolewski .

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również:
Dyrektor Szkoły – Pani Beata Strama, Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Krzysztoń, Wicedyrektor Szkoły – Pani Joanna Nowak, wychowawcy klas maturalnych, nauczyciele, rodzice absolwentów, maturzyści oraz przedstawiciele młodszych klas.
Pożegnanie klas maturalnych rozpoczęło przemówienie Dyrektor Szkoły, Pani Beaty Stramy, która, podsumowując wspólnie spędzone lata szkolne, gratulowała absolwentom wspaniałych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu. Pani Dyrektor przypomniała również pełne brzmienie sentencji Horacego: „Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij”, życząc jednocześnie abiturientom, aby słowa starożytnego mędrca stanowiły dla nich wyzwanie do wkroczenia w dorosłość.

W  wystąpieniach okolicznościowych padały słowa  podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich edukację  i wychowanie.
Nagrody za osiągnięcia naukowe, sportowe, wzorową frekwencję oraz aktywną działalność pozalekcyjną, a także podziękowania  z rąk Pani Dyrektor, zaproszonych gości, wychowawców i  nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie ich długotrwałej pracy.

Abiturienci otrzymali także symboliczne białe róże, które wręczyli przedstawiciele SU: Maja Tyl i Kryspin Dreher.

Absolwentką roku została uczennica klasy 4 tżh Magdalena Salamon.

Świadectwo z wyróżnieniem otrzymał również uczeń klasy 4 til, Aleksander Wyduba.

Szczególne wyróżnienie za wybitne osiągnięcia, ciągły rozwój, m.in. w Olimpiadzie Logistycznej otrzymała z rąk Profesora Adama Łachacza Magdalena Chruścicka, uczennica klasy 4 til.
Uhonorowani zostali również  rodzice, otrzymując z rąk Dyrekcji listy gratulacyjne.
W imieniu klas młodszych głos zabrali przedstawiciele SU: Szymon Łucki i Paweł Stocki.

W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za zaangażowanie, wsparcie, zrozumienie i przede wszystkim motywowanie: Weronika Mucha i Maciej Niedośpiał.
Abiturienci podziękowali nauczycielom, wręczając bukiety kwiatów.

A ten szczególny moment podkreślił  wspaniałe wokalne występy: Ingi Matogi, uczennicy klasy 2b i Aleksandry Sygneckiej, uczennicy klasy 1 tl.
Uroczystość zwieńczyła niezwykle okazała niespodzianka (choć nieco spóźniona, ale ponoć najlepiej smakuje to, na co trzeba długo czekać) - tort ufundowany przez Radę Rodziców.
O całą organizację zadbali uczniowie klasy 3 til. Galę poprowadzili: Marcelina Felerska (1b)  i Marcin Piecha (3til).

A wyjątkowość piątkowego wydarzenia uwydatniła dodatkowo wspaniała sceneria, perfekcyjnie przygotowana przez Panią Profesor Jolantę Czerniawską.

O profesjonalną oprawę fotograficzną zadbał Pan Profesor Patryk Szablewski, a scenariusz przygotowała Pani Monika Dziurla.

Prawdą jest, że są w życiu chwile, gdy trudno ukryć wzruszenie. Niewątpliwie takim momentem była właśnie piątkowa uroczystość.

Drodzy Abiturienci, życzymy Wam, abyście mieli odwagę być mądrzy!

Samych sukcesów. Powodzenia!

W imieniu organizatorów