Tak sobie w kosmosie pływam

Podczas kolejnej wizyty w Teatrze Nowym w Poznaniu (9.12) uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć spektakl w reżyserii Doroty Abbe „Tak sobie w kosmosie pływam”.

Podczas przedstawienia młodzież poznała oparte na faktach, wzruszające i wstrząsające zarazem, historie samotnych i nieszczęśliwych młodych ludzi (Janka, Wiktorii, Kacpra oraz K.), którzy – zamiast przeżywać najpiękniejsze lata życia – doświadczają przemocy, zamykają się w domach, okaleczają się, a rozwiązanie swoich problemów bardzo często widzą jedynie w  samobójstwie.

To spektakl o ludziach wrażliwych, o ofiarach przemocy, prześladowań ze strony rówieśników, ale również o roli rodziców, o ich odpowiedzialności, o potrzebie ich wsparcia, zrozumienia. Wreszcie, to spektakl piętnujący agresję, nietolerancję, hejt, brak szacunku dla drugiego człowieka.

Tak sobie w kosmosie pływam” to wyjątkowy, interwencyjny projekt - spektakl "ku przestrodze", który ma wszystkim przypomnieć, że nie jesteśmy sami w kosmosie, a na pewno nie powinniśmy być.

Twórcy spektaklu przygotowali również dla zainteresowanych materiały dodatkowe, które można znaleźć pod linkiem: