Narodowe Czytanie za nami

Biblioteka | Aktualności

„A przestań się malować, bo wyglądasz jak kamienica odnowiona na przyjazd cesarza!”…Takie i inne fragmenty Moralności pani Dulskiej można było usłyszeć podczas konkursu  odbywającego się w ramach Narodowego Czytania. Bohaterką tegorocznej dziesiątej edycji  była Moralność pani Dulskiej pióra Gabrieli Zapolskiej.

Popisy występujących oceniało jury w składzie: Pani Wicedyrektor Martyna Papajewska,  przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego  Aleksandra Smogór, przedstawicielka  administracji i obsługi Pani Wiesława Warzecha.
W czytaniu wzięło  udział pięć zespołów uczniowskich i jeden złożony z nauczycieli.
Wystąpili:
Nauczyciele: Pani Joanna Białachowska, Pani Weronika Hańczyk, Pani Ewelina Koralewska
Pani Małgorzata Krzysztoń,  ks. Waldemar Myka oraz Pan Dyrektor Mariusz Palka.
Uczniowie: Patrycja Prosińska  i Nikola Ostrowska z  klasy 1Tżhp,  Oliwia Staszak, Marika Łyskawa, Alicja Kajetańczyk, Amelia Rozmarynowska,  Rafał Stawicki  z klasy klasa 2 Tżhp, Dagmara Nadolna i Amelia Woźniak z  klasy 3Tżhg, Adrianna Wiśniewska, Krzysztof Frąckowiak, Julita Modlibowska z  klasy 3 Tżhp, Magdalena Woźniak, Jeremiasz Szulc, Wiktoria Żydowicz, Klaudia Jaskuła z kasy klasy 4 Tż.  Wskazanie zwycięzcy nie było łatwe. Jury postanowiło nagrodzić  reprezentację  klasy 4Tż.

Dziękujemy Michałowi Zdanowskiemu  za prowadzenie, Roksanie Majchrzak i Patrykowi Jankowskiemu za uwiecznienie  czytelniczej  imprezy.
Dziękujemy również  Radzie Rodziców za ufundowanie  kart podarunkowych oraz  nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników konkursu.

Organizatorki
                                                                                                                               V. Pawlak