Koncert Charytatywny - 20 marca 2020 r.

Aktualności

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny, który odbędzie się 20 marca 2020 r. o godzinie 17:00 w budynku szkoły w Bolechowie, przy ul. Obornickiej 1.

Będziemy grali i śpiewali już po raz szósty, tym razem dla Marcina, naszego ucznia.

Marcin w maju skończy 15 lat. W lutym 2019 trafił do szpitala na oddział onkologii dziecięcej. Przeprowadzone badania wykazały u Marcina chorobę Hodgkina - nowotwór układu limfatycznego (III stopnień zaawansowania) oraz obecność w śródpiersiu olbrzymiego guza. Od tej chwili szpital stał się dla Marcina i jego mamy, która samotnie go wychowuje, drugim domem. Marcin otrzymał już 7 cykli chemii, przeszedł biopsję węzła chłonnego, zabieg aferezy - pobranie komórek miacierzystych do planowanego autoprzeszczepu i operację usunięcia guza, tzw. torakoskopię. Czeka go jeszcze podanie megachemioterapii i autoprzeszczep szpiku kostnego. Leczenie jest długie, trudne i bardzo kosztowne. Stanowi ponadto ogromne wyzwanie dla Marcina i jego mamy. Oboje nie poddają się jednak i wierzą w szczęśliwe zakończenie tej smutnej historii.

Pomysł koncertu zrodził się z inicjatywy uczniów, którzy chcą w ten sposób wesprzeć kolegę w walce z chorobą i zebrać fundusze na jego dalsze leczenie i rehabilitację. Koncert nie ma być jednak tylko gestem pomocy finansowej, ale również dowodem naszej przyjaźni, bo jak powiedziała kiedyś Anna Dymna „ważne jest, żeby człowiek, który cierpi, jest poważnie chory i walczy z przeciwnościami losu, nie był sam, żeby czuł się potrzebny, czuł się kochany”.

W programie: występy wokalne, taneczne naszych uczniów (Aleksandra Sygnecka, Julia Sommerfeld, Eliz Sadik, Martyna Kujawa, Gabriela Łagodzka, Wiktoria Drela, Natalia Torczyk), absolwentów szkoły (Inga Matoga i Martyna Cichacka) i zaproszonych gości.

W przerwie: aukcje niezwykłych przedmiotów, a będzie o co powalczyć: niespodzianki od Lecha Poznań, przelot motolotnią, lekcja nurkowania, zaproszenie do salonu tatuażu, gadżety od firmy York, materace od firmy Hilding Anders, vouchery do salonów kosmetycznych, fryzjerskich, restauracji i wiele, wiele innych.

Podczas koncertu będą działać również: kawiarenka oraz „kiermasz rozmaitości”.

Cały dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację i leczenie Marcina.

Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie i wsparcie tak szczytnej akcji.

RAZEM MAMY WIELKĄ MOC!!!

Z wyrazami szacunku

organizatorzy koncertu:
wolontariusze
oraz opiekunowie: Natalia Marchewka, Weronika Hańczyk i Monika Dziurla


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!