Teatr Młodego Pokolenia

Czy pieniądze są w życiu najważniejsze?

Harpagon- główny bohater sztuki Moliera nie potrafi oprzeć się  sile złotych dukatów. Historię o chorobliwej miłości do pieniędzy przedstawiła nam trójka aktorów z  Teatru Młodego Pokolenia. Przybyli do naszej szkoły  z Białegostoku.  Sugestywną grą aktorską, interakcją z widzami,  zyskali sobie uznanie uczniów. Bardzo ładne przedstawienie mówi Ada z klasy I tżhP,  a przede wszystkim tekst przystosowany dla nas, zrozumiały i łatwiejszy w odbiorze.
Inni uczniowie dopowiadają: dużo śmiechu i zabawnych sytuacji. Marianna, czyli Marcelina (kto był ten wie) również wypowiada przychylną opinię o spektaklu.

Sztuki teatralne powinno się oglądać a nie czytać,  taka forma zapoznania się z XVII- wiecznym tekstem jest na pewno skuteczniejsza i ciekawsza.

Wszystkim widzom serdecznie dziękujemy! Aktorzy za kulisami powiedzieli, że mamy wspaniałą młodzież. I tak trzymać!