Sukcesy Uczniów - I WIELKOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Nasze Osiągnięcia

W dniu 26 marca miał miejsce finał I Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Moja okolica – bezpieczna i przyjazna” . Uczniowie musieli pokonać dwa etapy pisemne, aby zakwalifikować się do ścisłej czołówki.  Odbyły się one w naszej szkole w grudniu i styczniu. Finał natomiast miał miejsce w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, która była głównym organizatorem olimpiady. Mamy powody do dumy, gdyż z ponad 700 uczestników, do finału liczącego 18 osób zakwalifikowały się aż 4 nasze uczennice.  Pomimo, iż nie udało się zdobyć najwyższego trofeum – indeksu pozwalającego studiować w WSB, to i tak nasze uczennice zaprezentowały się wyśmienicie. Najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Wojewoda  (klasa 1b LO) – 3 miejsce, nieco niższe miejsca zajęły: Klaudia Ludzkowska, Joanna Budych, Zuzanna Adamska (wszystkie z klasy III Tż Th). W finale dziewczęta musiały zaprezentować  wcześniej przygotowany przez siebie projekt pt.: „Moja okolica – bezpieczna i przyjazna”. Przekrój prac był bardzo różnorodny, każdy z finalistów miał inne spojrzenie na zagadnienia związane bezpieczeństwem. Warto wspomnieć, że organizatorzy zagwarantowali finalistom nie tylko dodatkowo warsztaty z bezpieczeństwa wewnętrznego, przemiłą atmosferę podczas całego finału,  ale przede wszystkim atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Uczennicom gratulujemy!!!