Warsztaty przyrodnicze

W ramach koła przyrodniczego prowadzonego przez mgr Annę Stefańską w mijającym semestrze zorganizowano kilka warsztatów. Zarówno nasi uczniowie, jak i przy wsparciu Zespołu ds. Promocji Szkoły - uczniowie Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie mogli uczestniczyć w zajęciach z produkcji mydła, by opanować reakcję zmydlania oraz zobaczyć bezpośrednią przydatność chemii w naszym życiu. Klasy pierwsze rywalizowały zajęcia z wykrywania białek, analitycznie badano też tłuszcze.

Nie zabrakło prac z mikroskopowania z użyciem najnowszych technologii i wydruków obserwacyjnych, ale też pięknych, dokładnych rysunków odręcznych. Na Jarmark Bożonarodzeniowy przygotowaliśmy kosmetyki hand made, a wśród nich m.in. mydełka, peelingi, olejki. Nawet wypieki kuchenne są chemicznie uzasadnione, więc pierników nie zabrakło. Zapachy, reakcje, obserwacje, wnioski, najlepiej uczy praktyka.

Dziękuję za pracę w tym semestrze i zapraszam do nas.

Anna Stefańska

Koło Przyrodnicze