BOOKTALKING - wyniki konkursu

Biblioteka | Aktualności

12 stycznia w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs prezentacji książki metodą Booktalkingu.Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów.

Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.

Do konkursu zgłosiło się 7. uczniów. Wśród zaprezentowanych pozycji dominowały książki   o tematyce obyczajowej, sensacyjnej oraz fantastycznej.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1 miejsce Kinga ŚCIEPURA

2 miejsce Julia   BAŻEGA

3 miejsce Wojciech SOBIERAJSKI

Zwycięzcy otrzymali bony do EMPIKU.

Gratulujemy :)