Czytaj bo warto!

Biblioteka | Aktualności

25 października  w Bibliotece Publicznej odbył się  Konkurs Pięknego Czytania,   w  którym uczestniczyli zwycięzcy etapu klasowego naszej szkoły .

Wyłonieni uczniowie  wzięli udział w finale, w którym prezentowali  wybrane utwory Henryka Sienkiewicza.

Głośnie czytanie  oceniały panie: Dioniza Boch, Zdzisława Godawa oraz Renata Kajdaniak biorąc pod uwagę dykcję, interpretację oraz  ogólny wyraz artystyczny.

Największe  wrażenie na komisji wywarła interpretacja fragmentu „Potopu” w wykonaniu Moniki Rembacz.  Miejsce   drugie przyznano  Wiktorii Sądej zaś  trzecim obdzielono: Weronikę Szymczak, Joannę Budych  oraz Pawła Stockiego.

Pani Dioniza Boch pogratulowała  młodzieży odwagi i  umiejętności przełamania tremy. Udzieliła cennych  wskazówek, które będą  bardzo  pomocne  w kolejnych przygotowaniach  konkursowych.

Laureaci otrzymali ufundowane przez szkołę  bony podarunkowe,  wszystkich zaś  obdarowano słodkimi upominkami.

Poczęstunek dla konkursowiczów  zawdzięczamy niezawodnej Radzie Rodziców.

Dziękujemy Bibliotece  Publicznej  oraz   Pani Dionizie Boch   za  okazana pomoc w  przeprowadzeniu  tej czytelniczej imprezy.