BOOKTALKING

Koła zainteresowań | Koło Miłośników Biblioteki

31 maja w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs  prezentacji książki metodą Booktalkingu. Booktalking to  krótkie  zareklamowanie książki. Nie  jest to streszczenie ani recenzja, ale  raczej  przedstawienie  bohaterów, fabuły  czy  też  kilku scen z książki w taki sposób,  by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko "kuszących" fragmentów.

Prezentacje powinny być jak rzut okiem   na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.
Do konkursu zgłosiło się 9. uczniów. Wśród  zaprezentowanych pozycji dominowały książki  o tematyce obyczajowej, sensacyjnej oraz fantastycznej.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
1 miejsce    Maja  TYL
2 miejsce    Kinga ŚCIEPURA
3 miejsce    Julia   BAŻEGA
Zwycięzcy otrzymali  bony do EMPIKU.