Góra Grosza

Góra Grosza

To dzięki Waszej ofiarności możemy tak wiele robić dla innych, dla których los nie zawsze był łaskawy. Góra Grosza to empatyczna społeczność. Wokół akcji jest tyle młodych społeczników gotowych do pomocy innym. To takie budujące!

To cytat z plakatu Góra Grosza. Te słowa  kierujemy  i do naszej szkolnej społeczności. Przystąpiliśmy do akcji i w tym roku uzbieraliśmy kwotę  567,75 złotych.

Pieniądze ważyły  40 kilogramów!!!

I jeszcze jeden cytat, abyśmy wiedzieli jaki był cel naszej zbiórki drobniaków.

Drobniaki, wrzucane co roku przez Was, zapoczątkowały wielkie reformy pomocy społecznej w Polsce. To właśnie dzięki Górze Grosza zakupiliśmy i doposażyliśmy małe domy dla dzieci. Czyli miejsca podobne do domów rodzin wielodzietnych, gdzie dzieci znajdują schronienie i mogą się rozwijać pod opieką wychowawców. Możemy odważnie powiedzieć, że wspólnie z Wami zmienialiśmy system i pomogliśmy  tysiącom dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Dziękujemy tym,  którzy zbierali grosze i je wrzucali a potem liczyli  w bibliotece szkolnej u pani Grażynki Zawal.