Świąteczny Apel

Przy dźwiękach kolęd 21 grudnia w Zespole Szkół w Bolechowie odbył się świąteczny apel, podczas którego Dyrektor Szkoły, Beata Strama oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Radosław Matoga, złożyli całej społeczności szkolnej życzenia zdrowych, radosnych świąt spędzonych w szczęśliwej, spokojnej, pełnej wzajemnej serdeczności i miłości atmosferze.

Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie to czas życzeń, wspólnego kolędowania, ale również podsumowań. Kończący się rok był niezwykle udany, co podkreślają sukcesy naszych uczniów.

W tej wyjątkowej bowiem świątecznej aurze, Dyrektor Szkoły, wręczyła nagrody wyróżnionym uczniom.

Razem z prof. Jolantą Czerniawską Pani Dyrektor wręczyła  nagrody dla laureatów konkursów czytelniczych:

„Znani Czytają”:

I miejsce - Wicedyrektor Joanna Nowak

II miejsce (ex aequo) – Piotr Krzysztoń

-  Patryk Puziak

„BOOKTALKING”

I miejsce – Kryspin Dreher

II miejsce – Julia Bażega

III miejsce – Kinga Ściepura

Razem z Panią Dyrektor nagrody dla laureatów Szkolnego Konkursu Mitologicznego  w imieniu organizatorów, tj.: prof. Joanny Zimniak i swoim, wręczyła Monika Dziurla. Wyróżnienie w konkursie otrzymała ubiegłoroczna zwyciężczyni,  Julia Nowicka, uczennica klasy 3A, za pozakonkursową rywalizację i uzyskanie największej ilości punktów, otrzymując pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Zwycięzcą tegorocznego Szkolnego Konkursu Mitologicznego została uczennica klasy 3B, Marcelina Felerska, która oprócz dyplomu i nagrody książkowej  otrzymała również kartę upominkową w wysokości 50 zł do sieci Empik (narody ufundowała Rada Rodziców).

Pani Dyrektor oraz prof. Grzegorz Śliwiński wręczyli narody za osiągnięcia klas mundurowych. I tak:

- za osiągnięcia w Szkolnej Lidze Strzeleckiej wyróżnieni zostali:

Roksana Sztramko z klasy 4TL za I miejsce w kategorii dziewcząt

Kacper Bereszyński, uczeń klasy  1a,  za I miejsce w kategorii chłopców

- za sukcesy w Strzelaniu Niepodległościowym dla klas mundurowych i koła LOK:

I miejsce w kategorii OP zajęła Anna Rumińska (2a)

I miejsce w kategorii -  3 klasa - zajęła Julia Nowicka (3a)

I miejsce w kategorii - 2 klasa -  zajął  Oliwier Wojciechowski (2b)

I miejsce w kategorii - 1 klasa -  zajęła  Patrycja Garczyńska

- za zajęcie I miejsca w Wigilijnym turnieju halowej piłki nożnej - drużyna z ZS w Bolechowie oraz za zajęcie III miejsca drużyna Branżowej Szkoły I Stopnia z Murowanej Gośliny

Pochwały Dyrektora za wzorowe wykonywanie obowiązków w trakcie zgrupowań otrzymali: Anna Rumińska, Paulina Rychlewska, Magdalena Owsian, Maciej Dobrzykowski.

Dyrektor, Beata Strama, wręczyła również  listy pochwalne dla rodziców uczniów: Alana Saukensa, Patryka Piechowiaka, Weroniki Koniecznej, Dominiki Ratajczak, Aleksandry Michalskiej, Marcela Schulza.

Prof. Adama Łachacz pogratulował natomiast sukcesów uczestniczkom XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej  - Kindze Ściepurze i Renacie Kowalew, które zakwalifikowały się do II etapu.

Pani Dyektor pogratulowała także uczestnikom II Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do II etapu zakwalifikowało się 10 osób z naszej szkoły: Katarzyna Wojewoda, Kryspin Dreher, Kamil Szulczyński, Radosław Matoga, Marcel Schulz, Tomasz Nowak, Weronika Radomska, Magdalena Nowak, Jan Szymański.

Po gratulacjach, wręczeniu nagród, uczniowie w uroczystych nastrojach, udali się  na wspólne klasowe świętowanie.

md