Konkurs Gastronomiczny

Aktualności

W dniu 18.12.2017 w szkole w Murowanej Goślinie odbyła się kolejna edycja świątecznego konkursu gastronomicznego. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: na najlepszą potrawę wigilijną i najlepszą aranżację świątecznego stołu. W konkursie wzięło  udział 26 uczniów naszej szkoły.

Efekty  ich  pracy  oceniało jury, w skład którego wchodzili:
Klub Seniora "Zacisze" Murowana Goślina: Ewa Pajewska Irena Błachowiak, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: dr inż. Sylwia Chudy, mgr inż. Paulina Bierzuńska, mgr inż. Łukasz Kaczyński, Ranczo w Dolinie - Hanna Sudoł , Witold Wróbel - osoba wspierająca działania wytwórców w zakresie certyfikacji i promocji tradycyjnych produktów lokalnych; inicjator szkoleń o tematyce produktu lokalnego; członek Polskiej Akademii Smaku , Joanna Ochniak - międzynarodowy juror konkursów kulinarnych w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni, Ambasador Kulinarnego Pucharu Polski Waldemar Jaworski, Juliano Redondo Bueno - fotograf kulinarny,  Boria Martinez Sanchez- początkujący krytyk kulinarny. Z ramienia szkoły potrawy oceniały Beata Strama  -dyrektor szkoły   oraz  Joanna Bialachowska - kierownik szkolenia praktycznego.

Zarówno świąteczne stoły jak i wigilijne potrawy zostały wykonane na najwyższym poziomie - jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców. Potrawa:

I MIEJSCE - Zuzanna Adamska (Owińska) i Nicole Kwietniewska (Murowana Goślina) z IV TH  (Dorsz z purre z dyni oraz  Keks Latte z dynią)
II MIEJSCE- Wiktoria Rosół (Murowana Goślina) z III TŻ i Magdalena Woźniak (Bolechówko) z I TŻ  ( Dorsz w konfiturze dyniowo-malinowej, Tatar, Podniebienie)
III MIEJSCE - Piotr Łucki (Boduszewo) z III Az i Karol Kaźmierczak (Murowana Goślina) z I Ab (Pierogi z kapustą i grzybami  oraz Piernik)
WYRÓŻNIENIE - Martyna Batura (Murowana Goślina) z II TŻ i Fabian Rajewski (Skoki) z II Ab Śledzie w sosie musztardowym Kutia

Pozostali uczestnicy w tej kategorii : Erika Zamecka (Skoki) i Dagmara Głuszek (Łosiniec) z II TŻ Łosoś z sosem z suszonych jabłek i czerwonym pieprzem Piegowate pierogi z kapustą i grzybami Eliza Czempińska (Murowana Goślina) i Klaudia Rzadkiewa (Murowana Goślina) z II TŻ Śledzie na dwa sposoby Markizy z buraka Marika Błażyńska (Łopuchowo) i Natalia Miszczuk (Murowana Goślina) z II TŻ Pstrąg w maku z ciastkiem jaglanym przy zielonym stawie

Aranżacja stołu

I MIEJSCE- Joanna Budych (Murowana Goślina) i Klaudia Ludzkowska (Huta Pusta) z IV TH
II MIEJSCE- Paweł Stocki (Murowana Goślina) i Marika Schreiber (Murowana Goślina) z III TŻ
III MIEJSCE - Natalia Wojciechowska (Promnice) i Karolina Witkowska (Bolechowo) z II TŻ
WYRÓŻNIENIE: Klaudia Jaskuła (Potasze) z I TŻ, Mateusz Iwiński (Skoki) i Tymoteusz Dreher (Murowana Goślina) z II TŻ

Pozostali uczestnicy w tej kategorii: Agnieszka Lossa (Sława) i Agata Klewenhagen (Skoki) z IV TH.
Organizatorzy  konkursu    dziękują za wsparcie  panu Witoldowi Wróblowi, Spółdzielni Mleczarskiej JANA  oraz Radzie Rodziców.

Wszystkim gratulujemy!!!

Organizatorki : Izabela Starosta - Byczyńska, Agnieszka Ludwiszewska, Grażyna Zawal
 

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!