Światowy Dzień Postaci z Bajek - wizyta wolontariuszy w Klubie Przedszkolaka

5 listopada 2018 roku grupa wolontariuszy z ZS w Bolechowie: Kinga Motylewska (1til), Anna Rumińska (2a), Wiktoria Sikorska (2b), Ilona Kantorska (3b),  Radosław Matoga (3til) razem z opiekunem, czyli autorką niniejszego artykułu, odwiedziła pięcioletnich „Piracików” z  Klubu Przedszkolaka w Murowanej Goślinie z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Już na początku zostaliśmy mile zaskoczeni  serdecznym, śpiewająco - tanecznym powitaniem przez dzieci.

My natomiast zabraliśmy przedszkolaków w bajkową podróż, czytając  im opowieść M.Ch. Butler, pt.: „Zimowy dzień” – historię małego, niezwykle pomocnego i przyjacielskiego jeżyka.  Zadawaliśmy dzieciom pytania dotyczące przeczytanej bajki, a potem wspólnie wykonywaliśmy plastyczne niespodzianki dla bohatera książki: brokatowo –koralikowo – pomponiaste czapki, szale, rękawiczki i domki.

Na zakończenie „Mali Piraci” otrzymali od nas za wspaniałą zabawę „ordery uśmiechu”, a my zostaliśmy pożegnani  piosenką i obdarowani jabłkami.

Dziękujemy   „Piracikom” za świetną zabawę oczywiście, a Pani Dyrektor, Beacie Wawrzyniak i Pani Lidii Kaszyńskiej za zaproszenie, uprzejmość  i przyjazną atmosferę.

Mamy nadzieję, że nasza wizyta sprawiła dzieciom równie dużo radości co nam.