Kampania - Drugie Życie

26 października wolontariusze ZS w Bolechowie (Wiktoria Sikorska, Renata Kowalew, Radosław Matoga, Ilona Kantorska, Kinga Ściepura) pod opieką prof. Karoliny Wrzesińskiej uczestniczyli  w inauguracji jedenastej edycji kampanii społecznej "Drugie życie" w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Celem kampanii „Drugie życie” jest promocja wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przeszczepiania narządów.

Uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej mającej na celu przełamywanie stereotypów na temat transplantacji, a także w warsztatach, podczas których specjaliści przekazali im fachową wiedzę na temat przeszczepu narządów. Młodzież miała również możliwość spotkania z osobami po przeszczepach, które dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Udział w warsztatach był niezwykle wartościowy, ponieważ uświadamiał, jak ważną częścią naszej rzeczywistości stanowi transplantacja, którą należy promować dla życia drugiego człowieka.

Wiktoria Sikorska

(korekta: md)