Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej

9 października 2018 roku w Zespole Szkół w Bolechowie odbyła się uroczysta Gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Aby uświetnić obchody tego wyjątkowego święta uczniowie postanowili na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać i wręczyć  nauczycielom prestiżowe nagrody – „Złote Belfry 2018”.

I tak:

Tytuł „Złotej Piły” otrzymał: Profesor Robert Kędziora. W tej kategorii nominowani byli również: Profesor Joanna Kuźniewska oraz Profesor Tomasz Metler.

W kategorii „Bratnia Dusza” zwyciężyły ex aequo: Profesor Katarzyna Łowigus i Profesor Karolina Betka – Śliwińka.

Tytuł „Wojownika Klasztoru Szaolin” otrzymał Profesor Grzegorz Śliwiński, wyprzedzając liczbą głosów Profesora Zbigniewa Wojczaka, Profesora Patryka Szablewskiego i Profesora  Marka Głodka.

W kategorii „Neutralizator (Niko-)Smogu”, w której nominowani byli:  Profesor Maria Jarzyńska i Profesor Robert Kędziora,  nie miała sobie równych Profesor Agata Maszkowska.

W kategorii „Agent 007” nominowani zostali: Profesor Joanna Kuźniewska, Profesor Elżbieta Zastrożna i Profesor Agata Maszkowska, a tytuł „Agenta 007 2018 roku” otrzymała Profesor Joanna Kuźniewska.

Młodzież doceniła również tych nauczycieli, którzy jednym jadowitym słowem potrafią rozwiać wszelkie wątpliwości. W tej kategorii nominacje otrzymali: Profesor Sławomir Radzimski, Profesor Robert Kędziora i Profesor Anna Stefańska,  ale tytuł „Wężowy Język” trafił do  Profesor Anny Stefańskiej.

W kolejnej kategorii nominowane zostały osoby, które na ogół mają stalowe nerwy , jednak czasem tracą swą anielską cierpliwość. Nominowani w kategorii „Bella – Explosion” byli: Profesor Joanna Kuźniewska, Profesor Robert Kędziora i Profesor Joanna Zimniak, a zwycięzcą została Profesor Joanna Zimniak.

Uczniowie docenili także prawdziwych dowódców, którzy cenią sobie dyscyplinę, są świetnie zorganizowani i nic ich nie zaskoczy. W tej kategorii nominowani byli: Profesor Robert Kędziora, Profesor Tomasz Metler, Profesor Zbigniew Wojczak, a tytuł „Majordomusa” trafił do Profesora Tomasza Metlera.

Młodzież zwróciła również uwagę na nienaganny wygląd nauczycieli i wytworność w zachowaniu. W tej kategorii nominowani byli: Profesor Monika Dziurla, Profesor Maria Jarzyńska i Profesor Adam Łachacz, ale Tytuł „Miss Elegancji” otrzymała Profesor Maria Jarzyńska.

I wreszcie ostatnia kategoria „Best of the best” – w tej kategorii nominacje otrzymali Profesor Monika Dziurla, Profesor Patryk Szablewski i Profesor Zbigniew Wojczak, a tytuł „Najlepszy z Najlepszych” otrzymała Profesor Monika Dziurla.

Na koniec uroczystości młodzież  przyznała specjalne,  Honorowe Belfry:

Tytuł „Strażniczki Porządku” otrzymały: Pani Eurydyka Dopierała i Pani Marzena Wyrzykiewicz.

Zaszczytny tytuł „Złotej Ryzy” przyznano Pani Marzenie Ratajczak, niezawodnej i niezastąpionej strażniczki szkolnego ksero.

Tytułem „Professional Secretary” uhonorowano  Panią Kingę Nawrot.

Wyjątkowy tytuł (za wytrwałość i najlepszy plan lekcji) – „Tytuł Niszczyciela Wolnego Czasu” otrzymała Wicedyrektor Joanna Nowak, a „Tytuł  Organizatora Życia Szkolnego” przyznano Pani Dyrektor, Beacie Stramie.
Nagrodzeni nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zamiast oscarowych statuetek, zabawne gadżety odzwierciedlające charaktery przyznanych tytułów.

Na koniec uroczystości głos zabrała również Dyrektor Szkoły, Beata Strama, życząc wszystkim, aby zawsze „podążali ku dobru”.

W imieniu SU życzenia wytrwałości i  wspaniałych osiągnięć złożył społeczności szkolnej Radosław Matoga.

Uczniowie podziękowali nauczycielom, wręczając im okazałe bombonierki ufundowane przez SU.

Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki dla uczniów dzięki wsparciu RR.

Galę mistrzowsko poprowadzili: Marcin Piecha (4til) i Wojciech Sobierajski (2ti).

Uroczystość przygotowały klasy: 2ti i 4til pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Joanny Zimniak i Pani Moniki Dziurli.

O profesjonalną oprawę fotograficzną uroczystości zadbali: Profesor Patryk Szablewski i Wojciech Piotrzkowski, uczeń klasy 2ti.

Wszystkim nagrodzonym i nienagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.

A całej społeczności szkolnej, bez wyjątku, życzymy samych sukcesów i czerpania przyjemności ze swojej pracy i nauki.

JZ i MD