Narodowe Czytanie Przedwiośnia

Biblioteka | Aktualności

Narodowe Czytanie to piękna akcja promująca polską klasykę literacką. Jako lekturę godną obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości wybrano Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.  Uczniowie oraz grono pedagogiczne naszej szkoły  zmierzyło się z trudną sztuką głośnego czytania.

Dla szkolnej społeczności czytały panie: Małgorzata Krzysztoń, Joanna Białachowska, Weronika Hańczyk,  Agnieszka Ludwiszewska, które w pięknych przebraniach przedstawiły scenę  spotkania Laury i Cezarego.  W rolę narratora  tejże  sceny,  wcielił się  ksiądz Waldemar Myka. Do wspólnego czytania włączyli się również nasi odważni  i utalentowani uczniowie: Joanna Budych, Klaudia Ludzkowska, Romka Surdyk, Weronika Pasturczak, Bartek Kwiatkowski, Paweł Stocki, Karolina Witkowska, Dagmara Głuszek, Magdalena Woźniak, Jeremiasz Szulc.

Wszystkim dziękujemy za udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej i promowanej przez Parę Prezydencką.  Gratulujemy zdolności aktorskich,  tak przydatnych przy interpretacji tekstu.

Pamiętajmy, że głośne czytanie wzmacnia więzi, trenuje mózg, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie twarzy, czyli odmładza...

Organizatorki

Violetta Pawlak