Wyzwanie czytelnicze 2018

Biblioteka | Aktualności

W maju i czerwcu  uczniowie klas pierwszych  wzięli udział  w konkursie czytelniczym „Podejmij wyzwanie”.

Zadaniem uczestników   było przeczytanie, a następnie  zaprezentowanie  książek spełniających  kilka wybranych kryteriów jak  np. ulubiona książka z dzieciństwa rodziców, książka  polecana przez znajomych, książka o rówieśnikach  albo na podstawie której powstał film lub serial.  Wśród wielu  prezentowanych tytułów znalazły się: „Kubuś Puchatek”,  „13 powodów”,  „Dzieci z Bullerbyn”, „Magiczne drzewo”, „Ruiny Gorlanu” i inne.  Do czytania najbardziej zachęciły nas prezentacje książek   w wykonaniu  Natalii Miszczuk, Mariki Błażyńskiej, Daniela Kozłowskiego,Eriki Zameckiej, Dagmary Głuszek, Daniela Antczaka i  Patrycji Raczyńskiej.

Nagrody  ufundowano dzięki wsparciu Rady Rodziców.

Organizatorzy konkursu

Violetta Pawlak